WEBOVÉ STRÁNKY KLUBU

Dne 22. 4. 2012 došlo k přesunu klubových stránek z domén www.volny.cz/klub.coton a klub.cotonland.cz (část s omezeným vstupem) na nový server s doménou www.klubcoton.cz. Důvodem této změny byl fakt, že webhosting na volny.cz již není provozovatelem podporován - tedy mimo jiné nenabízí php a má velmi omezenou kapacitu.

Nové www stránky byly znovu "postaveny", neboť u větší části obsahu došlo k přechodu z .html na .php. Je tedy možné, že při tomto převodu došlo k chybám, případně ke ztrátě již existujících dat - chtěla bych Vás proto požádat o spolupráci při jejich odstranění - v případě, že na něco takového narazíte, napište, prosím, na tajemnik@klubcoton.cz.

Nově byly do veřejné části stránek převedeny chovatelské stanice těch chovatelů, kteří si při vyplňování evidenční karty nezaškrtli, že si toto zveřejnění nepřejí. Jsou zde všechny chovatelské stanice našich členů - tedy i ty, které na předchozích stránkách chyběly. Prosím všechny chovatele, aby si údaje u svých stanic zkontrolovali (a to jak na veřejné části stránek, tak na části s ověřeným vstupem, kde jsou údaje kompletní) a případně zaslali opravy.

Na základě spolupráce mezi klubem a CotonLandem najdete nově na klubových stránkách rodokmeny nejenom u krycích psů, ale u všech cotonků - v rodokmenech je navíc možné proklikávat mezi předky i do minulosti. K detailu u jednotlivých psů byly přehledně přidány výsledky vyšetření a bonitací. Opět platí - pokud zde najdete nějakou nesrovnalost, budu ráda, když mi to oznámíte na tajemnik@klubcoton.cz. Na stejném místě přivítáme obrázky vašich cotonků i jejich předků, pokud máte k dispozici.

Mojí snahou je, aby u každého cotonka nebo chovatelské stanice byla nějaká ilustrační fotka. Pokud mám nějaké obrázky k dispozici, snažím se vybírat co nejhezčí z nich. Nicméně co se líbí mně, nemusí se líbit ostatním. Pokud tedy s výběrem nejste spokojeni, případně obrázek není uveden žádný, budu velmi ráda, pokud na tajemnik@klubcoton.cz zašlete obrázek, který chcete mít zveřejněn. To stejné platí například o obrázcích v seznamu klubových šampionů.

Velmi uvítám jakékoli náměty na doplnění obsahu nebo vylepšení klubových stránek. Zasílat je můžete na mail tajemnik@klubcoton.cz.

Za sebe bych ve svém "funkčním" období ve spolupráci s výborem klubu chtěla dopracovat:

• Drobné úpravy horizontálního a vertikálního menu.
  • Nové kategorie na klubové stránky - včetně návodů pro začínající chovatele a majitele - např. co se vyplňování formulářů a jiných věcí týče - jak vyplnit přihlášku vrhu, jak vyplnit žádanku o tetovací čísla...
  • Dopracování některých částí klubových stránek do nového formátu - týká se např. úspěšných cotonů, klubových šampionů, vrh; - v současné chvíli byli jenom překopírovány z předchozích stránek.
  • Aktualizace těch kategorií, ve kterých jsou několik let zastaralé a již neplatné informace.
  • Dopracování klubové databáze - zejména co se vrhů týče. Detailnější výstupy z této databáze na klubové stránky.
  • Veřejně přístupný seznam krycích psů.
  • Založení "statistiky úmrtí" cotonků - datum úmrtí a příčina. Zde bohužel budeme muset začít na zelené louce.
  • Veřejný seznam aktuálních vrhů

Martina Marková