HISTORIE KLUBU

Vážení členové klubu a přátelé,

dovolte, abychom Vás v krátkosti seznámili s historií specializovaného klubu „KLUB COTON DE TULEAR“. Klub byl schválen dne 4. 9. 1998 pod číslem 5013 jako prozatimní člen ČMKU předsednictvem ČMKU, které je členem FCI. V této době zároveň dostal nabídku členství ve „Světové asociaci cotonů“ a tuto přijal. Zatím ale klub působil ve volném společenství klubů, kterému se říkalo „Spojené kluby“.

Dne 26. 4. 1999 se konala po klubové výstavě první členská schůze, kde byl odhlasován odchod klubu z tohoto společenství.

První samostatnou klubovou akcí byla Speciální výstava, která se konala dne 19. 6. 1999 v Klatovech.

Klub každoročně připravuje až tři klubové akce: 2 x klubovou a 1 x speciální výstavu.

Podílí se na návrhu rozhodčích na mezinárodní a národní výstavy. Klub prostřednictvím poradkyně chovu spolupracuje s kluby v Německu a v Belgii.

V roce 2001 byl klub Valnou hromadou ČMKU přijat jako řádný člen ČMKU pod číslem 1075.

Pevně věříme, že v klubu bude panovat vždy přátelská atmosféra, jako to bylo doposud. Veškeré Vaše připomínky a nápady k práci klubu vítáme.

Uvítáme každou Vaši pomoc např. při pořádání klubových akcí. Jelikož jsme malý klub, hospodaříme s velmi omezenými finančními prostředky. Proto bychom velice přivítali věcné i peněžité sponzorské dary, i kdyby se jednalo jen o maličkosti.

Těšíme se na setkání s Vámi na členských schůzích, které se konají maximálně 2 x ročně a to v den konání speciální nebo klubové výstavy.

Výbor klubu