XI. VALNÁ HROMADA ČMKU - KRÁTKÝ ZÁPIS

Dne 12. 3. 2011 se konala XI. valná hromada ČMKU, která byla volební a které jsem se zúčastnila jako delegátka za náš klub. Uvádím Vám usnesení ve zkrácené verzi, podrobnější zápis z VH jistě najdete během příštího týdne na stránkách ČMKU.

VH zvolila nové předsednictvo na 4-leté období. Předsednictvo je 9-ti členné. Má 3 zástupce z loveckých plemen, 3 zástupce z pracovních plemen a 3 zástupce z plemen společenských. Kdo se stane novým předsedou ČMKU, budeme vědět po prvním zasedání předsednictva ČMKU.

Složení nového předsednictva:
Kašpar Miloš - lovecká
Ing. Kubeš Jan - lovecká
Uchytil Břetislav - lovecká
Karban Antonín-pracovní
Nováková Iveta - pracovní
MVDr.Široký Jan - pracovní
Kudrnáčová Jana - společenská - 1083- 1. Boston terrier klub ČR
Ing. Lysák Radovan - společenská - 1047 - Klub severských psů
Václavík Miroslav - společenská - 1035 - KCH německých dog

Máme také nové složení dozorčí rady ČMKU. Dozorčí rada je 5-ti členná.
Brothánková Marcela - pracovní
Ing. Fiala Radim - poslanec ODS - pracovní
Krinke Milan - společenská - 1035 - Klub německých dog
Márová Petra - společenská - 1015 - Bobtail klub, 1083 - 1. boston terrier klub
Matějeková Helena - společenská - 1018 - Klub českého horského psa

VH přijala další usenesení:

• Českých šampion - návrat k původnímu - 4 x CAC. Platné od 1. 4. 2011
  • Návrh Spolku chovatelů slovenských čuvačů, aby psi s titulem Krajský vítěz mohli být zařazováni do třídy vítězů, VH zamítla.
  • VH uložila novému předsednictvu přepracovat volební a jednací řád VH. V řádech byly shledány chyby a díky tomu byla chvílemi VH chaotická a zmatečná.
  • VH uložila Chovatelské komisi ČMKU, aby založila novou sekci na stránkách ČMKU, která by byla odborná. Odborná sekce by obsahovala materiály, které by sloužily pro přijímací a závěrečné zkoušky nových rozhodčích. Dodnes nic takového neexistovalo a zájemci o rozhodčího nevěděli, na základě jakých materiálů by se měli připravovat. Dále odborná sekce bude obsahovat seznam genetických chorob, zda existují genetické testy na jejich včasné odhalení a seznam genetických laboratoří, které testy provádějí. Tímto se předejde nesmyslnému návrhu Klubu chovatelů naháčů, který svůj návrh stáhnul, ale požadoval ,aby bylo povinné genetické vyšetření PRA i u plemen, u kterých se genetické testy zatím neprovádějí.
  • VH uložila předsednictvu, aby opět přešetřila povinnost pro kluby, která se týká umožnění chovatelské činnosti i pro nečleny klubu. Tuto povinnost uložilo Ministerstvo průmyslu ČMKU. V opačném případě by hrozila ČMKU pokuta pod paragrafem - nekalé soutěže.
  • Právní zástupce ČMKU znegoval informaci, která proběhla v mediích, že na prodej psa je záruční doba 2 roky, protože dle zákona je stále pes jako věc. Záruční doba je stále 6 týdnů.
  • VH přijala za řádného člena Český klub chovatelů sheltií, o. s., Eurasier klub, o. s., Czech Deerhound Club, Český coursing klub.
  • VH za řádné členy nepřijala Catahoula Club EU - združující chovatelé Leopardího psa z Louisany, Akita Inu Czech Club, Akita Inu a Velký Japonský pes - klub ČR.
  • Předsednictvo ČMKU předložilo účetní rozvahu, která VH nestačí a uložilo ČMKU provádět audit, který bude posílán chovatelským klubům na vyžádání.
  • Předsednictvo ČMKU oznámilo, že Evropská výstava psů se bude konat na podzim 2014 v Brně.

Krátký zápis provedla M. Šimůnková