SMUTNÉ ZPRÁVY Z ČMKU - ÚMRTÍ ING. JAROMÍRA DOSTÁLA

Ve věku sedmdesáti let náhle zemřel Ing. Jaromír Dostál DrSc. Patřil mezi významné osobnosti české kynologie. Jeho jméno je spojeno nejvíce s plemenem český fousek, které choval a v jehož klubu dlouhou dobu zastával funkci hlavního poradce chovu. Byl i předsedou Českomoravské kynologické unie a rozhodčím pro posuzování všech plemen psů.

Vladimíra Tichá

Toto náhlé úmrtí Ing.Jaromíra Dostála DrSc. znamená velkou ztrátu jednoho z významných celosvětově uznávaných genetiků. I Klub Coton de Tuléar využíval jeho cenných rad z oboru genetiky.

poradkyně chovu