Klub Coton de Tuléar, o. s.

KLUB COTON DE TULÉAR

Česká Republika

        KLUB               CHOV            ZDRAVÍ           KONTAKT       PŘIHLÁŠENÍ 

DOPORUČUJEME


DOVOZ ZVÍŘAT Z NEČLENSKÝCH STÁTŮ EU

Se zvířaty z nečlenských zemí do ČR jen na letiště.

Státní veterinární správa ČR uskutečnila revizi míst vstupu na území republiky pro cestující, kteří přilétají se svými zvířátky ze zemí, které nejsou členy EU. A připomíná, že cestující, z těchto třetích zemí, kteří, úředním jazykem, přilétají v doprovodu zvířete v zájmovém chovu, mohou vstoupit na území ČR pouze přes 5 uvedených míst vstupu:

1. Praha Ruzyně, veřejné mezinárodní letiště,
2. Brno Tuřany, veřejné mezinárodní letiště,
3. Ostrava Mošnov, veřejné mezinárodní letiště,
4. Pardubice, veřejné mezinárodní letiště,
5. Kunovice, neveřejné mezinárodní letiště.

Zvířaty v zájmovém chovu se podle nařízení (ES) č. 998/2003 rozumí maximálně 5 zvířat vyjmenovaných druhů: psů, koček, fretek, bezobratlých (s výjimkou včel a korýšů), okrasných tropických rybek, obojživelníků, plazů, hlodavců a domácích králíků.

Pro ptáky doprovázející svého majitele či osobu, která za ně odpovídá, je jediným schváleným místem vstupu mezinárodní letiště v Praze Ruzyni a tito ptáci musejí být předloženi k pohraniční veterinární kontrole na Pohraniční veterinární stanici Praha Ruzyně. Pro dovoz ptáků platí speciální podmínky, je tedy nutné před dovozem kontaktovat Státní veterinární správu ČR.

Základní informace o dovozu zájmových zvířat i o obchodních dovozech lze získat na webových stránkách veterinární správy: www.svscr.cz.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Bližší informace na http://www.cmku.cz.Zpět na Klub informuje

© 2012 - 2014 | Kresba: M. Masná | Fotografie: majitelé, archiv klubu |   [CNW:Counter]   | info@klubcoton.cz