POSTUP PŘI CHOVU ŠTĚŇAT

Postup při chovu štěňat se řídí zápisním řádem.

Orientaci v předepsaných termínech zápisního řádu vám ulehčí tato tabulka.

Pravidla pro kontroly vrhu jsou sepsána zde.

Seznam kontrolorů vrhu a kontakty na ně najdete zde.

ZKRÁCENÝ POSTUP S TERMÍNY

Přehlednou tabulku s předepsanými termíny si můžete stáhnout zde. Termíny vyplývající ze zápisního řádu jsou závazné!

1. Krycí list (KL) na požádání chovateli do tří týdnů vystaví poradce chovu, který buď navrhne krycího psa nebo si chovatel může navrhnout krycího psa sám. Cena za vystavení KL viz ceník. Peníze se hradí na klubový účet nebo složenkou na pokladníka (platební údaje zde).

• Do 5 dnů po nakrytí vyplněný vrchní list KL chovatel odešle poradci chovu.
  • Do 7 dnů po narození štěňat odešle chovatel druhý díl KL poradci chovu.
  • V případě, že fena nezabřezne, odešle chovatel do 75 dnů po krytí zbylý KL zpět poradci.

2. Do 3 týdnů po narození štěňat chovatel vyplní přihlášku vrhu a 2 x žádanku o tetovací čísla a zašle ji poradci chovu. (Formuláře si chovatel může stáhnout z klubových www, nebo o jejich zaslání požádá poradce chovu).

Poradce zajistí přes Plemennou knihu přidělení tetovacích čísel. Následně přijde chovateli žádanka s tetovacími čísly, které buď nechá natetovat nebo bude štěňata čipovat. Klub uznává jak tetování tak i čipování.

4. Do týdne od obdržení přihlášky vrhu poradce chovateli oznámí, zda kontrolu vrhu provede sám, či zda bude provedena kontrolorem vrhu.

5. Ve stáří 5 - 6 týdnů se domluví chovatel s kontrolorem na kontrole vrhu. (Formulář pro kontrolu vrhu přiveze kontrolor.)

6. Potvrzenou žádanku s tetovacími čísly nebo čipy od veterináře předá chovatel poradci přo kontrole vrhu nebo je zašle poštou. Poradce zajistí na Plemenné knize ČMKU výdej průkazů původu.

V případě nejasností se neváhejte obrátit na poradce chovu.